Jelenleg 115 vendég és 0 regisztrált tag
olvas minket. Névtelen látogató vagy.
Sikeres regisztráció
A regisztráció sikeres volt, de biztonsági okokból egy levelet küldtünk a megadott e-mail címre, mellyel ellenőrizzük a regisztrációt.
Regisztráció
Felhasználónevet meg kell adni!
Felhasználónév már fogalt!
Felhasználónév kis, nagy betüt és számot tartalmazhet!
E-mailt meg kell adni!
Hibás e-mail cím!
A megadott e-mail cím már fogalt!
Jelszóemlékeztető elküldve
Az új jelszó elkészült, ellenőrizze e-mail címét a további információkért.
Elfelejtett jelszó
E-mailt meg kell adni!
Hibás e-mail cím!
A megadott e-mail cím még nincs regisztrálva!
Mesh
DEPECHE MODE-ra hajazó, 80-as éveket idéző szinti-pop sound - minimál pop és nagyzenekari hangzás keveredése. Röviden talán így lehetne jellemezni a Neil Taylor, Rich Silverthorn és Mark Hockings által 1991-ben alapított bristoli bandát, a nálunk is méltán népszerű MESH-t.
A zenéjében egyszerű melódiákat, minimalista szinti-hangzást és érzelemgazdag éneket nagyszerűen ötvöző MESH a mai napig Silverthorn édesanyjának házát használja stúdióként - korai demoik is itt születnek, melyekre kezdetben csak kevesen figyelnek fel. Az első komoly érdeklődők akkor jönnek a képbe, amikor három számuk is felkerül a Future Music zenei magazin CD-mellékletére. Mivel azonban a nagy kiadókkal nem sikerül dűlőre jutniuk, végül létrehozzák saját label-jüket a Tolerance Records-ot, és itt jelentetik meg 1994-ben - családi segítséggel - a Fragile című EP-jüket.
Ezt követően - svéd közvetítéssel - eljut a MESH híre a Memento Materia kiadóhoz, akik szerződést kínálnak nekik és 1995-ben újra kiadják a Fragile EP-t, majd egy évre rá az első teljes értékű MESH albumot, az In This Place Forever -t. Az erről kimásolt You Didn't Want Me single az 1997-es év egyik meghatározó klub-sikerévé avanzsál.
Ezen a sikeren felbuzdulva, az amerikai piac számára is elérhetővé teszik a Fragile EP-t, valamint a You Didn't Want Me kislemezt. Az 1999-es MESH album, a The Point At Which It Falls Apart már mindenütt kapható a nemzetközi popszíntéren. A MESH ekkortájt kezd elfordulni a minimál poptól a nagyzenekari hangzás felé.
A Who Watches Over Me? album 2002-ből már kifejezetten poposra sikerül. Ugyanebben az évben jelenik meg a Fragmente című válogatás-album második fejezete, telepakolva remixekkel.
2006. szeptemberében Neil Taylor - személyes okokra hivatkozva - kilép a MESH kötelékéből. Hockings és Silverthorn úgy dönt, hogy tovább folytatják a zenélést - az élő fellépések alkalmával Geoff Pinckney billentyűs veszi át Taylor szerepét. Rajta kívül még egy dobost (Sean Suleman) is verbuvál a bristoli duó a koncertekre.
A 2009-es év elején a Side-Line magazin hírül adja, hogy a MESH ismét stúdióba vonult és a fiúk az eddigi legkarakánabb, legrockosabb albumukon dolgoznak. Az eredmény A Perfect Solution néven lát napvilágot, amihez idén An Alternative Solution címmel érkezik a folytatás, ami nem más mint egy kétlemezes remix-album, amire szándékoltan nem "nagy neveket", hanem jóbarátokat nyert meg a MESH mixmesterként. Köztük megtalálhatjuk az IRIS-t, a PORTION CONTROL-t, a ZEROMANCER-t, a PARRALOX-ot, valamint az ASSEMBLAGE 23-t.
Az An Alternative Solution megjelenését követő nap pedig, élőben is megcsodálhatjuk a MESH-t, a Dürer Kertben!
A cikk a PRAE.HU oldalról származik, és Janurik János írása.